Liberec podlehl v dohrávce Znojmu

ZNOJMO

Dohrávané utkání třetího kola hokejové extraligy mezi Znojmem a Libercem, které bylo před týdnem odloženo kvůli náhlému úmrtí libereckého Pavla Kábrta, rozhodlo až prodloužení. Znojemští nakonec splnili roli favorita, výhru za dva body jim zajistil po 102 vteřinách prodloužení Křetinský.

Znojemský Milan Procházka (vlevo) bojuje se Stanislavem Procházkou z Liberce.

Laxní přístup domácích v úvodu zápasu potrestali Severočeši dvěma góly v rozpětí pouhých 26 vteřin. Kašpařík šikovně tečoval Rozsívalovu střelu a Jiruš se trefil od modré čáry. Už za dalších 20 sekund ale Znojmo snížilo. Následných dvou přesilovek ovšem nevyužilo.

Domácí se dočkali vyrovnání hned na začátku prostřední dvacetiminutovky, skvělou kombinační akci prvního Barusova útoku zakončil Uram. Očekávaný nápor Znojma však nepřišel, hra na dlouhé minuty upadla do podprůměru. Před pauzou ale Pucher strhl vedení na stranu jihomoravského celku.

Cenný bod pro Liberec

V poslední části Znojemské několikrát podržel brankář Duba, po Rozsívalově individuální akci ovšem 68 vteřin před koncem řádné hrací doby přece jen kapituloval. V prodloužení se usmálo štěstí na domácí, po dvou porážkách se ale radovali z cenného bodu i Liberečtí.

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Po špatném úvodu nás postavil na nohy gól na 1:2. Pak jsme už měli dotáhnout zápas k tříbodovému zisku, ale zbytečnou chybou před koncem normální hrací doby jsme se bohužel o jeden připravili."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "V naší situaci je pro nás bod nesmírně cenný, ovšem gól inkasovaný v prodloužení hodně mrzí."

Znojmo - Liberec 4:3 pp
Třetiny: 1:2, 2:0, 0:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 12. Pardavý (Havíř, Haman), 24. Uram (P. Pucher, Barus), 37. P. Pucher (Uram, Barus), 62. Křetinský - 11. Kašpařík (Rozsíval), 11. Jiruš (Hájek), 58. Plodek. Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4600.
Znojmo: Duba - Havíř, Soudek, Benák, Křetinský, Snopek, Kudělka, Mojžíš, Němeček - Uram, P. Pucher, Barus - Procházka, Ludvík, Erat - Pardavý, Haman, Rataj - Plášek, Hradecký, Mareš.
Liberec: O. Svoboda - J. Moravec, Čakajík, Jiruš, Krstev, Jareš, Nedvěd, Holub, Šmíd - S. Procházka, Straka, Kropáč - Korhoň, Plodek, Verčík - Rozsíval, Kašpařík, V. Novák - M. Hájek, Musil, Pabiška