Žižka zajistil Slavii vítězství nad Litvínovem

Hokejisté Slavie porazili v utkání 23. kola O2 extraligy Litvínov 3:2. O slávistickém vítězství rozhodl Žižka, když v 94. vteřině prodloužení projel oslabenou litvínovskou obranou gólem rychle potrestal přísné vyloučení Nikolova.

Když v polovině první třetiny usedli na trestnou lavici současně útočníci hostů Jenáček s Lukešem, nejproduktivnějšímu slávistovi Bednářovi stačilo 14 vteřin k využití dvojité přesilovky. Fauly domácích ale vzápětí daly stejnou početní výhodu i Litvínovu a Reichlova dorážka znamenala srovnání skóre. Zápas, který přilákal do Sazka Areny téměř šest tisíc diváků, dál nabízel hodně důrazné osobní souboje i takticky ukázněnou hru v defenzívě.

Gólově navrch získali Severočeši v úvodu druhé části, když si Kubinčákovo nahození Svoboda lehkovážně srazil mezi betony do sítě. Vzápětí před brankou úplně volného Tomicu vychytal výborný Hübl. Puk za záda litvínovského gólmana tak dotlačil až ve 33. minutě dotírající Sobotka, což si rozhodčí nechal posvětit u videa. Nerozhodný stav vedl v závěru oba týmy k obezřetnosti s touhou neudělat osudnou chybu, kterou nakonec byl zákrok Nikolova.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Byl to úporný boj obran, který měl pro nás šťastný konec."

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Za bojovnost si bod zasloužíme, i když jsme dvakrát inkasovali ve třech."

Slavia Praha - Chemopetrol Litvínov 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Bednář (Kadlec), 34. Sobotka (Bednář), 62. Žižka (Čermák) - 13. Reichel (Kubinčák), 25. Kubinčák (Prorok). Rozhodčí: Smeták - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 5:8, navíc Nikolov (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5959.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Graňák, Hlavačka, Kolařík, Jass, Žižka - D. Hruška, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - Bednář, Vlasák, Sobotka - Dlouhý, Červenka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč Punčochář, Nikolov, Gýna, Skuhrovec, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Lukeš, Benda, Jenáček - Trávníček, Kopecký, Bednařík - Jánský, Černý, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.