Rubriky:

Národní liga

Odvolací komise odročila kauzu Bohemians na neurčito

14. května 2009 19:26 - PRAHA

Na neurčito odložila na svém zasedání odvolací a revizní komise (ORK) ČMFS kauzu Bohemians 1905. V ní se řeší, zda se "klokani" před čtyřmi lety při znovuobnovení své činnosti stali oprávněně členem svazu a měli právo startovat v jeho soutěžích. Dnešní jednání zástupců ORK a představitelů Bohemians 1905 ale žádný posun ve věci nepřineslo.

Případ by se však měl vyřešit do 27. června, kdy se uskuteční mimořádná valná hromada, z níž má vzejít nové vedení fotbalu. Dnešek však žádný nové světlo do složité záležitosti nepřinesl. "Pro nás to v podstatě nic neznamená, soustředíme se dál výhradně na čistě fotbalové záležitosti a boj o postup do první ligy," řekl ČTK ředitel Bohemians Lukáš Přibyl. Vršovický klub totiž už po pátečním duelu v Jihlavě může slavit návrat mezi elitu, pokud alespoň remizuje.

Odvolací komise však stále řeší, zda se Bohemians 1905, kteří "přežili" i díky finanční sbírce svých fanoušků, před čtyřmi lety oprávněně stali členem svazu a v souladu s řády převedli práva k soutěžím a také na některé hráče včetně současné hvězdy Jana Morávka od krachujícího subjektu FC Bohemians.

Předseda odvolací komise Ondřej Lněnička už ve středu ČTK řekl, že pokud by ORK zjistila pochybení, celý případ by musela znovu řešit disciplinární komise a oddělení profesionálního fotbalu ČMFS.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..