Hradec - Varnsdorf 3:1Hradec si poradil s Varnsdorfem a znovu vede druhou ligu

Hradec Králové

Fotbalisté Hradce Králové porazili ve 20. kole druhé ligy Varnsdorf doma 3:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Táborsko. To v sobotu jen remizovalo se Sokolovem.

Hradci se povedl vstup do utkání. Ve 12. minutě otevřel skóre hlavou Holeš po přímém kopu Kuliče. Zkušený útočník sám přidal druhý gól za tři minuty po akci Shejbala. Krátce před pauzou pak zvýšil na 3:0 nejlepší střelec Fotbalové národní ligy Vaněček svým 16. zásahem v sezoně.

Čtvrt hodiny před koncem sice snížil po rohu Mikinič, ale víc už Varnsdorf nepředvedl. Naopak čtvrtou branku Hradce měl v 85. minutě na kopačce Vaněček, ale tentokrát trefil jen tyč. "Votroci" potvrdili výtečnou formu na svém stadiónu, kde zvítězili poosmé za sebou.

Most podlehl Karviné vysoko 1:4 a utrpěl první domácí porážku v této sezóně. Hosté rozhodli utkání povedeným výkonem ve druhém poločase, kdy se mezi 50. a 69. minutou trefili Eismann, Fiala a Ofori. Karviná ukončila sérii šesti venkovních porážek a mimo svůj stadión triumfovala poprvé od loňského srpna.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Hradec Králové - Varnsdorf 3:1 (3:0)
Branky: 12. Holeš, 15. Kulič, 42. Vaněček - 77. Mikinič. Rozhodčí: Jech - Blažej, Peřina. ŽK: Vaněček, Dvořák - Kouřil, Mach, Zbrožek, Volf, Filip. Diváci: 2082.
Hradec: Koubek - Holeš, Križko, Rolko, Čermák - Hovorka, Janoušek (89. Plašil) - Malinský, Shejbal (80. Zelený) - Kulič (72. Dvořák), Vaněček. Trenér: Prokopec.
Varnsdorf: Porcal - Kouřil (46. Jurča), Zbrožek, Tvaroha (26. Mach) - Breite, Zieris, Filip, Jakobovský, Rudnickyj - Martan (64. Volf), Mikinič. Trenér: Frťala.
Most - Karviná 1:4 (1:1)
Branky: 19. Surynek - 29. Hottek, 50. Eismann, 59. Fiala, 69. Ofori. Rozhodčí: Pechanec - Hock, Vlasjuk. ŽK: Rosendo, Běloušek - Knötig. Diváci: 1043.
Most: Belaň - Nguyen, Olejník, Běloušek, Řehák - Vojta (75. Nečas), Jakovljevič (52. Rosendo), Jan Procházka, Tomeček (52. Šlapák) - Surynek, Jiří Procházka. Trenéři: Chaloupka a Hofmann.
Karviná: Pindroch - Mikula, Koutný, Jovanovič, Knötig - Ofori, Svatonský (87. Halaška), Fiala, Hottek (45. Gonda), Eismann - Holek (76. Juřena). Trenér: Mazura.