Třinec - České Budějovice 0:2 Kalod zařídil v závěru Budějovicím vítězný vstup do druhé ligy

Fotbalisté Českých Budějovic vstoupili do nové sezony druhé ligy vítězstvím 2:0 v Třinci. Tři body jim v utkání prvního kola zajistil dvěma brankami v závěru kapitán Richard Kalod. V druhém dopoledním zápase remizoval Sokolov s Vlašimí 2:2.

Vyrovnaný duel v Třinci dlouho směřoval k bezbrankové remíze, v posledních deseti minutách si ale hosté vytvořili tři gólové šance. Kalod nejprve napálil tyč, v 88. minutě už se ale mohl radovat po přesné hlavičce. V závěru nastavení pak technickou střelou přidal druhou branku.

V Sokolově domácí nepotvrdili roli favorita a Vlašim měla více gólových šancí. Přesto Baník sahal po třech bodech, když ho osm minut před koncem poslal do vedení 2:1 Přeučil, ale za pět minut srovnal přízemní ranou zpoza vápna střídající Tusjak.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - České Budějovice 0:2 (0:0)
Branky: 88. a 90.+4 Kalod. Rozhodčí: Adámková - Polák, Batík. ŽK: Joukl, Malcharek, Krišto - Funda. Diváci: 528.
Třinec: Paleček - Velner (56. Joukl), Čelůstka, Bedecs, Janoščín (85. Stříž) - Ižvolt, Málek (72. Malcharek), Motyčka, Krišto, Janošík - Hošek. Trenéři: Vašek a Zbončák.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Šourek, Funda - Čavoš, Čermák (84. Benát) - Kadula (64. Pešek), Táborský, Wermke (89. Vaněk) - Kalod. Trenér: Horejš.
Sokolov - Vlašim 2:2 (1:1)
Branky: 27. Vondráček, 82. Přeučil - 10. Janda, 87. Tusjak. Rozhodčí: Berka - Kubec, Kožár. ŽK: Klusák, Ševčík, Medveděv - Frizoni, Vyhnal. Diváci: 600.
Sokolov: Jakub Dvořák I. - Mejdr, Ševčík, Vondráček, Jakub Dvořák II. - Sadílek, Vrtělka, Machek (85. Medveděv) - Glaser (58. Klusák) - Provod (74. Strada), Přeučil. Trenér: Dreiseitl.
Vlašim: Vorel - Breda, Kavka (85. Jícha), Štochl, Vondra - Janda (80. Reiter), Tarczal, F. Hašek, Frizoni (58. Tusjak) - Vyhnal, Nečas. Trenér: M. Hašek.
Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 46. Willwéber, 55. Šumský - 31. Jindráček. Rozhodčí: Mrázek - Peřina, Antoníček. ŽK: Petrovič, Vyskočil - Šnirc, Zeman. Diváci: 1246.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Petrovič, Literák, Klabník - Hykel (68. Ruml), Šichor, Šumský, Willwéber - Nworah (86. Bialek), Vyskočil (81. Ilko). Trenér: Kalvoda.
Ústí: Zacharda - Zeman, Zukič (79. Procházka), Vaněk, Šnirc - Kateřiňák, Peterka - Moulis, Jindráček (69. Výborný), Leibl (79. Miskovič) - Pouček. Trenér: Skála.