Pardubice - Olomouc 0:3Olomouc i Ostrava na úvod druholigového jara vysoko vyhrály

Fotbalisté Olomouce úspěšně vstoupili do jarní části druhé ligy. Vedoucí Sigma v 17. kole zvítězila v Pardubicích hladce 3:0 a drží čtyřbodový náskok na druhou Ostravu. Baník si doma poradil rovněž 3:0 s Ústím nad Labem.

Fotbalisté Olomouce na archivním snímku.

Olomouc poslal do vedení ve 12. minutě z rohu Plšek, jeho spoluhráč Buchvaldek pak hlavičkoval do břevna. Krátce před pauzou zvýšil svým druhým gólem Plšek, který se opět dobře zorientoval po rohového kopu. Nejlepší střelec soutěže si v této sezoně polepšil na patnáct zásahů.

Hanáci začali dobře i druhý poločas a v 52. minutě po Faltově centru Chorý hlavou skóroval potřetí. Pardubice po deváté prohře v ročníku zůstaly na čtrnáctém místě tabulky.

Také v dresu Ostravy byl dvougólový střelec, Mičola. Jako první se ale prosadil De Azevedo, který už v 16. minutě otevřel skóre. Do druhé půle nastoupil Mičola a po deseti minutách zvýšil. Z úhlu postupoval sám na brankáře, kterého prostřelil. A v závěru druhým gólem výhru završil, když dorazil míč po hezké individuální akci spoluhráče.

Na dno tabulky klesly Vítkovice, které prohrály 2:3 v Táborsku. Naopak dosud poslední Prostějov doma porazil Sokolov 1:0 a připsal si teprve druhou výhru v sezoně a první od října. Gólem se o to v 86. minutě postaral Sečkář, který byl na hřišti jen minutu.

Už na čtvrtou příčku poskočila Vlašim, která využila páteční ztráty Českých Budějovic a doma vyhrála 3:1 nad Frýdkem-Místkem. Domácí se už v první půli ujali dvoubrankového vedení po trefách Jandy a Hadaščoka, Ševčík sice po změně stran snížil, ale deset minut před koncem definitivně rozhodl dorážkou Hrebeniuk.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Pardubice - Sigma Olomouc 0:3 (0:2)
Branky: 12. a 42. Plšek, 52. Chorý. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Kožár. ŽK: Přibyl, Mužík, Kovář (všichni Pardubice). Diváci: 1090.
Sestavy:
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Piroch, Šejvl, Pospíšil - Kayamba, Kudrna (46. Mužík), Jeřábek, Řezníček (78. Kovář), Fousek (69. Huf) - Ladra. Trenér: Michal.
Olomouc: Reichl - Sladký, Škerle, Radakovič, Vepřek - Zahradníček (65. Manzia), Houska, Plšek, Falta - Buchvaldek (83. Petr), Chorý (72. Vašíček). Trenér: Jílek.
MAS Táborsko - MFK Vítkovice 3:2 (2:1)
Branky: 9. a 49. z pen. Džafič, 31. Musiol - 24. Texl, 79. Szotkowski. Rozhodčí: Berka - Myška, Horák. ŽK: Klusák - Vaněk. Diváci: 742.
Táborsko: Toma - Navrátil, Toml, Klusák, Zavadil - Kalvach, Ciku (67. Mršič), Javorek, Džafič, Nešický (80. Kučera) - Musiol (90.+2 Běloušek). Trenér: Nádvorník.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Prajza, Honiš - Hlavsa, Texl, Vaněk, Ondráček (46. Mišinský), Juřena (71. Fiala) - M. Kovařík (61. Szotkowski). Trenér: West.
Vlašim - Frýdek-Místek 3:1 (2:0)
Branky: 20. Janda, 34. Hadaščok, 80. Hrebeniuk - 57. Ševčík. Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Pfeifer. ŽK: Kučera, Tusjak - Ilko. Diváci: 703.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, J. Štochl, Piško, Tusjak - Reiter (70. Hrebeniuk), Janda, Kulhánek, Kučera - Jeslínek (83. Vyhnal), Hadaščok (87. Jíra). Trenér: Hašek.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Literák, Ilko, Klabník - Slaninka (71. Termanowski), Spasojevič (46. Vyskočil), Šichor, Šumský - Ševčík, Nworah (40. Byrtus). Trenér: Nemec.
Prostějov - Sokolov 1:0 (0:0)
Branka: 86. Sečkář. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Kubr. ŽK: Malý, Pančochář - Zorvan, Ševčík. Diváci: 690.
Prostějov: Halouska - Malý, Machynek, Schuster, Zapletal, Hirsch (69. Hladík) - Pančochář, Píchal (85. Sečkář), Alaverdašvili - Elšík (57. Fládr), Kroupa. Trenér: Takáč.
Sokolov: Šiman - Sadílek, Vondráček, Krajačič, Machek - Zorvan (65. Mejdr), Glaser, Čermák (88. Čihák), Dobrotka - Strada, Jakub Dvořák II. (65. Ševčík). Trenér: Dreiseitl.
Baník Ostrava - Ústí nad Labem 3:0 (1:0)
Branky: 56. a 82. Mičola, 16. De Azevedo. Rozhodčí: Marek - Blažej, Flimmel. Bez ŽK. Diváci: 6878.
Ostrava: Vašek - Breda, Zápotočný, Pokorný, Helešic - Mondek (46. Mičola), Hlinka, Hrubý - Sus (64. Granečný), De Azevedo (78. Urgela), Stáňa. Trenér: Petržela.
Ústí: Tvrdoň - Zeman, Pimpara, Vaněk, Šnirc - Moulis, Peterka, Leibl (83. Pícha), Martykán (61. Miskovič) - Pouček (75. Výborný), Jindráček. Trenér: Skála.