V první hokejové lize se měnili lídři skupin

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v přímém souboji o první místo ve skupině Západ v Chomutově 5:2 a svého středečního soupeře vystřídali v čele tabulky. Středočeši mají na kontě 26 bodů, což je nejvíc mezi všemi týmy druhé nejvyšší soutěže, a navíc zápas k dobru. Také ve skupině Východ byl na programu duel o první příčku, brněnská Kometa v něm vyhrála po samostatných nájezdech 4:3 v Olomouci a dostala se do vedení.

Hokejisté Mladé Boleslavi se v 1. lize posunuli do čela skupiny Západ - ilustrační foto.

Ve šlágru skupiny Východ začali lépe hosté, když ve 3. minutě využil Vostřák přesilovku a poslal Brno do vedení. Ve druhé třetině hrála Olomouc čtyři přesilovky za sebou a i když první tři totálně zkazila, tak ze čtvrté dokázala vyrovnat. Ve 31. minutě projel Janečka celé kluziště a naservíroval ideálně puk Bordovskému.

omácí vyrovnání povzbudilo a už o tři minuty později zvýšili na 2:1, když se opět v přesilovce trefil Zbořil. Jednogólové vedení ztratila Olomouc prohraným vhazováním dvě sekundy před koncem druhé třetiny, kdy vyrovnal Zábranský. Ve 42. minutě Olomouc opět vedla po vydařené akci Meidla s Janečkou. Ve třetí části dostalo Brno možnost hrát čtyři přesilovky a tu poslední využil ranou od modré v 55. minutě Černý. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil ve čtvrté sérii Vostřák a rozhodl o výhře hostů.

Boleslav zaskočila Chomutov hned v úvodu

Zápas vedoucích celků skupiny Západ skončil bezproblémovým vítězstvím Středočechů. Ti zaskočili domácí excelentní úvodní desetiminutovkou, ve které se po brankách Sýkory, Gombára a Sedláka dostali do tříbrankového vedení.

Domácí postavilo na nohy šťastné snížení Malinského ve 27. minutě, ale v úvodu poslední třetiny udělali chybu v obraně, kterou pohodlným zasunutím do prázdné brány potrestal Král. Chomutovu se ještě podařilo díky gólu Koldy snížit, ale když se nadechoval k náporu, sebral mu zbytek naděje pátou brankou opět Král.

První hokejová liga - 11. kolo
Skupina Východ
Olomouc - Kometa Brno 3:4 SN (0:1, 2:1. 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Bordowski, 34. Zbořil 42. Janečka - 3. a rozhodující sam. nájezd Vostřák, 40. Zábranský, 55. Černý. Rozhodčí: Husička - Machálek, Prchal. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 2300.
Hokej Šumperk 2003 - Havířov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 37. Bařica - 24. Škoda z tr. střílení, 47. Seman, 60. Velecký. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:10, navíc Antonovič (Šumperk) 10 min. Diváci: 900.
Dukla Jihlava - Jestřábi Prostějov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 2. a 44. Nekvasil - 39. a 58. Piecha, 4. Kotásek, 19. Piluša, 50. Mikšovský. Rozhodčí: Hribík - Čížek, R. Prchal. Vyloučení 9:13, navíc Štrach (Jihlava) 10 min. Využití 0:2. V oslabení 0:1. Diváci: 1313.
Sareza Ostrava - Horácká Slavia Třebíč 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 51. Boháč - 4. Oliverius, 32. Kundela. Rozhodčí: Minář - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 495.