Kometa Brno vyhrála v Hradci Králové a je v semifinále první ligy

HRADEC KRÁLOVÉ

Hokejisté Komety Brno zaplnili poslední volné místo v semifinále play-off první ligy. V Hradci Králové ve středu vyhráli 3:2, v sérii celkově zvítězili 4:2 a jejich dalším soupeřem bude od pondělí nejlepší celek základní části Mladá Boleslav. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Olomouc a Chomutov.

V Hradci přitom domácí po první třetině vedli 2:0 a mířili k rozhodujícímu sedmému zápasu. Ve 24. minutě ale Dlouhý snížil a necelé dvě minuty před koncem druhé části vyrovnal Barus.

V závěru třetí třetiny nejprve Východočeši nevyužili přesilovku a následně se znovu radovali hosté. Hostující Dlouhý svou druhou brankou rozhodl o vítězství Brna a jeho postupu do semifinále.

Hradec Králové - Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Koudelka, 18. Vondráček - 34. a 59. Dlouhý, 39. Barus. Rozhodčí: Würtherle, Hodek - Čížek, Prchal. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 5496. Konečný stav série: 2:4.