Hokejisté Ústí porazili ve šlágru Kometu a vedou o dva body

Hokejisté Ústí nad Labem porazili ve šlágru 17. kola první ligy Kometu 3:2 po samostatných nájezdech a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před brněnským týmem na dva body. Loni extraligový celek si v sobotu připsal jubilejní desáté vítězství za sebou, i když poprvé v této sérii nevyhrál v řádné hrací době.

Radost hokejistů Ústí nad labem - ilustrační foto

Utkání sledovala nejvyšší ústecká návštěva v sezóně 5521 diváků. V 16. minutě Pazourek svou první šanci neproměnil, ale vzápětí přivedl domácí do vedení. Po 39 sekundách bylo vyrovnáno, když Salfického překonal Kostourek.

V druhé části tempo hry pokleslo a na obou stranách dominovala obrana. V 43. minutě přivedl Ústí znovu do vedení navrátilec z Berouna Šaffer, jenž objel obránce Komety a překonal Hyláka. V 57. minutě skončila střela obránce Komety Zubíčka za Salfického zády a zápas dospěl do prodloužení a k následným nájezdům. O dvoubodovém zisku Ústí se rozhodlo v druhé sérii, v níž vstřelil vítěznou branku blafákem Čaloun.

Po dvou porážkách za sebou se na Kometu bodově dotáhlo Vrchlabí, které vyhrálo 3:1 v Berouně. Domácím k úspěchu nepomohlo ani angažování zkušeného beka Jaroslava Nedvěda, i když právě on patřil k nejlepším hráčům. Po šťastné teči mladíka Andrese vedlo Vrchlabí od 8. minuty a Medvědům se podařilo vyrovnat až těsně po polovině zápasu.

Zřejmě klíčový moment se odehrál před druhou přestávkou. Kupec neproměnil stoprocentní šanci a hned z následujícího brejku se ve stejné situaci nemýlil vrchlabský Horčička. Hosté odskočili Berounu na jednogólový náskok, který se jim podařilo zvýšit pět minut před koncem po nechytatelné dělovce beka Chatrnúcha.

Most - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Vrtek - 60. Stejskal. Rozhodčí: Hrubý - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:7, navíc Nekvinda, Vrtek - Rákos všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 410.
Kadaň - Chrudim 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 34. Valský - 7. a 15. Valko, 38. Stavenský, 41. Fejgl, 54. Martinec. Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:8, navíc Stavenský (Chrudim) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 310.
Beroun - Vrchlabí 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 32. Vlček - 8. Andres, 39. Horčička, 55. Chatrnúch. Rozhodčí: Přikryl - Brabenec, Chocholouš. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 700.
Ústí nad Labem - Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Pazourek, 43. Šaffer, rozhodující sam. nájezd Čaloun - 16. Kostourek, 57. Zubíček. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Diváci: 5521.
Olomouc - Havlíčkův Brod 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 37. Smejkal - 5. Třetina, 54. Borovanský. Rozhodčí: Smeták - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 6:8, navíc Šulc (Havlíčkův Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 800.
Jihlava - Havířov 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 46. a 53. Bakus, 28. Hodek, 60. Dolníček - 17. Sikora. Rozhodčí: Souček - Rittich, Skopal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1521.
Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 17. Havel. Rozhodčí: Petružálek - Štofa, Rozlílek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 375.