Rubriky:

WSM liga

Havířovský hokejový klub zažehnal konkurz, ale hráčům stále dluží

4. srpna 2009 18:01 - HAVÍŘOV

Hokejový Havířov je stále ve finančních problémech, přestože v minulém týdnu zažehnal hrozbu insolvenčního řízení. Klub přiznal, že zaměstnancům dluží na platech 2,5 miliónu korun, ale podle prezidenta Jana Strmeně by to nemělo ohrozit existenci prvoligového celku. Rozpočet na příští sezónu je prý ze 70 procent naplněn.

Do prekérní situace se Havířovská hokejová společnost, provozující prvoligový tým seniorů, dostala tím, že jeden z významných reklamních partnerů údajně neplní své závazky. Nasmlouvané miliony nyní hokejistům scházejí.

"Momentálně dlužíme hráčům platy za duben, květen a červen, což činí asi jeden a půl milionu korun. Trenéři mají pohledávky ve výši 255 tisíc a realizační tým okolo 150 tisíc korun. Další dluh máme na prémiích, a to ve výši jednoho milionu," uvedl na dnešní tiskové konferenci jednatel klubu Petr Folta.

Vedení klubu i hráči však očekávají, že se situaci v dalších týdnech podaří stabilizovat. "Zatím nemůže být řeč o nějakém stávkování nebo podobných krocích. S klubem jsme dohodnuti na splátkovém kalendáři a věříme, že do začátku sezony bude vše v pořádku," řekl obránce Tomáš Klimeš.

Jedna nevyplacená mzda byla před dvěma týdny i důvodem návrhu na insolvenční řízení, který podal bývalý havířovský útočník Petr Vala. Klub mu však dluh obratem vyrovnal a hráč svůj návrh stáhl. "S ohledem na celkovou situaci jsme přesvědčeni, že návrh na konkurz byl zbytečný. Poškodil tím naše jméno a vystavil nás zbytečným problémům," podotkl Folta.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..