Havl. Brod - Třebíč 1:2 SNStav série 0:2Hokejisté Třebíče vyhráli v Havlíčkově Brodě i podruhé

Hokejisté Třebíče zvítězili v druhém duelu čtvrtfinále první ligy 2:1 po samostatných nájezdech v Havlíčkově Brodě a jako jediný tým dokázali dobýt dvakrát led soupeře. Ostatní favorité si v domácím prostředí připsali v sériích na čtyři vítězství druhé výhry.

Třebíč začala zostra a stejně jako v sobotu otevřela skóre přesně v čase 2:20. Před brankou se zorientoval Dočekal, který poslal dorážku za Kacetlova záda. Rebelové se pak zvedli a tlačili se do koncovky, výborně chytajícího Faltera však překonat nedokázali.

Nakonec se prosadil necelých pět minut před třetí sirénou Gengel, který objel bránu a zasunul puk k tyči dřív, než k ní Falter přesunul beton. V prodloužení měli více ze hry domácí, ale rozhodovalo se až v nájezdech, v nichž znovu uspěli hosté a opět se jako jediný prosadil Dolníček.

Hokejisté Benátek nad Jizerou stejně jako v sobotním utkání na ledě Mladé Boleslavi vstřelili úvodní gól, ale i tak si druhou výhru připsal vítěz základní části. Po Psotově brance z 11. minuty vyrovnal ještě v první třetině Ovčačík a vítězný gól vstřelil ve 34. minutě boleslavský Kubica, který se prosadil střelou zblízka do odkryté části brány. Výhru domácích gólem na 3:1 potvrdil necelých sedm minut před koncem americký obránce Meland.

Olomouc deklasovala po bezbrankové první třetině 7:1 Litoměřice. Hosté v utkání především vinou Švagrovského, jenž sekl holí do obličeje ležícího Kucharczyka, inkasovali 102 trestných minut a pět gólů dostali v přesilovkách. Hattrick zaznamenal Selingr, dvě branky vstřelil Marosz.

I druhý čtvrtfinálový souboj s Havířovem začali lépe jihlavští hokejisté, poté co v 7. minutě Zeman zakončil gólem přesilovkovou souhru Čachotského s Hubáčkem. Dukla poté odskočila nováčkovi soutěže až na čtyřbrankový rozdíl a donutila v polovině zápasu hostujícího gólmana střídat.

Domácí následně polevili a Havířov dvěma brankami v početní převaze snížil, přesilovku však záhy využila i Dukla. Severomoravané poté na začátku třetí části hry opět snížili, ale Dukla si výhru 5:3 a druhý bod v sérii vzít nenechala.

Třetí zápasy se hrají na ledě dnes hostujících týmů ve středu.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Olomouc - Litoměřice 7:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Branky: 29., 35. a 55. Selingr, 48. a 54. Marozs, 51. Jaroměřský, 52. Herman - 51. Doležal. Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6, navíc Švagrovský 5 a 10 min. a do konce zápasu, Procházka, Bahenský, Šulc (všichni Litoměřice) všichni 10 min. Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1787. Stav série: 2:0.
Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Ovčačík, 34. Kubica, 54. Meland - 11. Psota. Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:5, navíc Lenc (M. Boleslav) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 3050. Stav série: 2:0.
Dukla Jihlava - Havířov 5:3 (1:0, 4:2, 0:1)
Branky: 7. a 24. Zeman, 23. Seman, 29. Mocek, 36. Štebih - 30. Kanko, 34. Roupec, 42. Klimša. Rozhodčí: Petružálek, Vampola - Černý, Reich. Vyloučení: 6:10, navíc Krisl (Havířov) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 2092. Stav série: 2:0.
Havlíčkův Brod - Třebíč 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. Gengel - 3. Dočekal, rozhodující sam. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Přikryl, Mrkva - Šperl, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1379. Stav série: 0:2.