Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Hokejisté Pardubic začali přípravu na ledě se širokým kádrem

20. července 2015 14:53 - Pardubice

S nezvykle širokým kádrem, ve kterém je téměř 40 hráčů, dnes začali přípravu na ledě hokejisté Pardubic. V klubu se po uplynulé sezoně mnohé změnilo: do nadcházejícího ročníku půjdou Východočeši se staronovým názvem Dynamo Pardubice, na lavičce je povede trenér Miloš Říha mladší, který ve funkci nahradil svého otce. Kouč už nebude moct počítat s reprezentanty Lukášem Radilem a Tomášem Zohornou, kteří odešli do Ruska. Výraznou posilou by měl být navrátilec Tomáš Rolinek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

K úvodnímu tréninku na ledě se v pardubické Tipsport areně sešlo 38 hokejistů. "Chceme velkou konkurenci. Měl jsem pocit, že v minulých sezónách byla nízká a hráči se o místo málo rvali. Jejich přístup nebyl takový, jaký by měl být. Snažíme se brát hokejisty s perspektivou a takové, aby zapadali do naší vize," řekl po prvním tréninku Říha mladší.

S týmem dnes trénovali bývalí hráči, kteří si hledají angažmá (brankář Vladislav Koutský nebo útočník Jiří Cetkovský), i hokejisté, kteří přišli na zkoušku a snaží se dostat do kádru. To je případ amerického brankáře Brandona Maxwella, který se v minulé sezoně zkoušel prosadit ve Vítkovicích, nebo švédského útočníka Ludwiga Niederbacha.

Zapojí bývalé hráče

Říha má k ruce obměněný realizační tým, který navíc doplnil bývalý hokejista Marek Zadina. "Naše vize je taková, že s námi bude externě spolupracovat. Chceme takto zapojit i další bývalé vynikající hráče, které máme v klubu, jako jsou Mikeska nebo Král. Budeme je chtít využít při nácviku dovedností, ve kterých oni v aktivní kariéře vynikali. Chceme více propojit fungování mezi A týmem a mládeží," uvedl Říha, jehož asistentem na střídačce bude Václav Baďouček.

Pardubice po sezoně opustili reprezentanti Radil se Zohornou, místo nich klub získal Rolinka a Jakuba Svobodu. O další pozice v kádru by se měli poprat zejména mladší hráči. "Se Zohornou a Radilem jsme počítali, ale odešli a nedá se nic dělat. Věřím, že jsme je dokázali nahradit, a ti hráči to budou muset dokázat. Nemají třeba tak zvučná jména, ale mohou se časem stát oporami," řekl Říha.

Zda je současný kádr konečný, říct nedokázal. "Chceme tady hráče, kteří hrají aktivně a agresivně. A také ty se vztahem k Pardubicím. Zatím se nám to daří a je to jen na těch hráčích, jestli se dokážou prosadit. To ukáže až čas. Je možné, že se nám ještě v srpnu podaří nějaký příchod uskutečnit. Tam už by to ale měli být hokejisté, co už něco mají za sebou," konstatoval Říha.

Vzhledem k vysokému počtu hráčů budou Pardubice trénovat po skupinách podle věku a fyzických parametrů. "První týden bude adaptační, k zapracování. Mladší hráči budou mít náročnější program, ti zkušení trochu odlišný. Mladí kluci, kterých tu je poměrně dost, budou od úterý trénovat dvoufázově, starší jednofázově, zátěž na ně bude navalována postupně," nastínil třiatřicetiletý trenér.

Zúžení kádru plánuje Říha před turnajem ve Švýcarsku, kde se Pardubice utkají s Davosem či Lausanne. "Po třech týdnech a třech zápasech kádr zúžíme, do té doby dostanou šanci hráči, kteří se perou o místo. Ve Švýcarsku už bude vidět tvář mužstva. Hlavní prestiž dáváme do Ligy mistrů, chceme tam jednoznačně uspět, přestože máme proti sobě silné soupeře," dodal Říha.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..