Frýdek-Místek - Hradec 3:1Hradec přišel o první místo, Bohemians a Vltavín míří za sestupem

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v 26. kole druhé ligy na hřišti Frýdku-Místku 1:3 a přišli o vedení v tabulce. V čele je s jednobodovým náskokem po výhře 4:1 nad Vltavínem vystřídalo Táborsko, o další bod zpět jsou třetí České Budějovice.

Čtyři kola před koncem je také téměř jasno o dvojici sestupujících. Poslední střížkovští Bohemians podlehli 1:3 Ústí nad Labem, zatímco předposlední Vltavín dostal od Táborska ještě o gól víc. Oba pražské celky tak v neúplné tabulce ztrácejí na záchranu deset bodů.

Hradec nezvládl hlavně první poločas, ve kterém si domácí zásluhou dvou branek Žídka a Staška vytvořili rozhodující náskok. Hosté sice po hodině hry snížili, ale první porážku po osmi zápasech už neodvrátili. Frýdek se tak přiblížil záchraně, když sestupovému pásmu po první jarní domácí výhře odskočil na rozdíl dvanácti bodů.

Naopak Táborsko od začátku potvrzovalo roli favorita a do kabin šlo s náskokem díky brankám Presla a Strnada, jenž se navíc po přestávce trefil podruhé. V 79. minutě sice snížil Čermák, čtvrtou branku Jihočechů však z penalty přidal vzápětí Džafič.

Vltavín, který hrál posledních deset minut bez vyloučeného Komárka, tak prodloužil sérii bez vítězství na sedm zápasů.

Zaváhání Hradce mohly využít i České Budějovice, ve Zlíně však neudržely vedení, které jim v 34. minutě zajistil Funda. Domácí vyrovnali zásluhou Pazdery v 72. minutě a díky remíze si zajistili účast v druhé lize i v příští sezóně.

Ve zcela jiné situaci jsou Bohemians Praha po domácí prohře 1:3 s Ústím nad Labem, protože osmá porážka z posledních deseti zápasů je výrazně přiblížila k sestupu. Díky Rýdelově penaltě přitom vedli, Severočeši však ve druhém poločase zásluhou dvou gólů Strnada skóre otočili.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Bohemians Praha - Ústí nad Labem 1:3 (1:0)
Branky: 35. Rýdel z pen. - 71. a 87. Veverka, 47. Jursa. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Kubr. ŽK: Ježdík - Peterka. Diváci: 254.
Bohemians Praha: Daněk - Ježdík, Norek, Hochmeister, Laštovka - Houžvička, Sloboda (81. Demeter), Rýdel, Bukač (75. Coimbra) - Boček, Fikejz (76. Križan). Trenér: Veselý.
Ústí: Zacharda - Zeman, Peterka, Valenta, Pícha - Pavlata (90. Růžička), Jursa, Martykán, Vaněk - Smola (46. Leibl), Veverka (88. Teplý). Trenér: Přerost.
Vltavín - Táborsko 1:4 (0:2)
Branky: 79. Čermák - 21. a 52. Strnad, 12. Presl, 83. Džafič z pen. Rozhodčí: Mikel - Michálek, Pochylý. ŽK: Pozníček, Ptáček, Komárek, Hájek - Šimák, Mráz. ČK: 80. Komárek.
Vltavín: Čaba - Hájek, Ptáček, Komárek, Pozníček - Podzimek, Pávek (58. Mařík), Valíček (83. Škorvánek), Očovan - Krimlák (65. Nulíček), Čermák. Trenér: Knížek.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Javorek, Vukadinovič (80. Traore), Šimák (65. Nešický), Presl - Džafič, Strnad (88. Musiol). Trenér: Frňka.
Pardubice - Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 23. Ceplák. Rozhodčí: Bílek - Vaňkát, Ratajová. ŽK: Motyčka, Čelůstka, Janec (všichni Třinec). Diváci: 732.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil - Jarosz, Kudrna (57. Řezníček), Jeřábek, Dostálek - Pouček (69. Fikejz), Hundák (46. Sklenář). Trenér: Krejčí.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Janec - Malíř (78. Haša), Hupka, Málek (90. Matoušek), Ceplák - Motyčka, Gulajev (59. Gavlák). Trenér: Kula.
Zlín - České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 72. Pazdera - 34. Funda. Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Fišer. ŽK: Jeleček - Novák. Diváci: 1764.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Železník, Motal (70. Matějov), Hájek, Jeleček (77. Kroča) - Poznar, Jordan (46. Salachna). Trenér: Pulpit.
České Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát, Brunclík (81. Linhart), Funda (72. Chmelo) - Kalod, Herzán. Trenér: Urban.
Frýdek-Místek - Hradec Králové 3:1 (3:0)
Branky: 23. a 41. Žídek, 45.+3 Staško - 59. Dvořák. Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Černý. ŽK: Cigánek - Zelený. Diváci: 3174.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Cigánek, Literák, Žídek - Talián (90. Coufal), Palko, Uvíra, Zapalač - Prokeš (80. Kmoníček), Staško (85. Soukup). Trenér: Duhan.
Hradec Králové: Koubek - Holeš, Rolko, Plašil, Čermák (21. Poděbradský) - Zelený (54. Vaněček), Hovorka (46. Kulič), Janoušek, Shejbal, Halilovič - Dvořák. Trenér: Prokopec.
Vlašim - Sokolov 0:4 (0:0)
Branky: 48. Vondráček, 63. Glaser, 65. Kuzmanovič, 69. Hofmann. Rozhodčí: Adámková - Paták, Mokrusch. ŽK: Starý (Vlašim). Diváci: 490.
Vlašim: Chudý - Sus, Kryštůfek, Simerský, Starý - Petrů, Hauer (63. Matějka) - Janda, Hronek, Průcha (16. Favzí, 77. Radoš) - Jícha. Trenér: Petržela.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý - Čada (87. Šchut), Ivasko, Machek (76. Vaněček), Glaser - Kuzmanovič, Dvořák II. (70. Šamánek). Trenér: Jindra.