Poslední Slovácko ztratilo další body

Fotbalisté Slovácka v sobotním utkání 15. kola první ligy sahali po prvním domácím vítězství v sezóně, nakonec ale remizovali s Jabloncem 1:1 a na dně tabulky stáhli ztrátu na předposlední Zlín jen o jeden bod. Stejným výsledkem skončil i druhý sobotní zápas, v němž Baník Ostrava přivítal na Bazalech Teplice.

DEFAULT TITLE

Pod vedením nového trenéra Malury nastoupilo Slovácko s uzdraveným Vozábalem a s notně pozměněnou sestavou a oproti poslednímu utkání v Příbrami začalo v útočném stylu. Iniciativou vynikal zejména Ivana, jenž svou rychlostí často zaměstnával soupeřovy zadáky a zařídil ve 26. minutě první gól zápasu, když proměnil penaltu po faulu na Kúdelu.

Po obdržené brance Jablonec otevřel hru a častěji útočil, jeho tlaku ale chyběla přesnější koncovka. Až v 38. minutě po Loučkově přihrávce vyslal obránce Jindřišek ze třiceti metrů na soupeřovu branku skákavou střelu, která překvapila domácího gólmana natolik, že skončila v síti.

Skóre už se poté neměnilo ani po drtivém tlaku domácích v závěru, kdy se Jablonci podařilo remízu ubránit.

Diváci na Bazalech viděli zajímavý zápas, který měl k radosti domácích fandů lépe rozehraný Baník, ale po Rajtoralově gólu těsné vedení neudržel a nevyužil ani závěrečnou přesilovku po vyloučení hostujícího stopera Lukáše. Ostravané přesto prodloužili svou šňůru neporazitelnosti na pět utkání.

Teplice díky remíze udržely páté místo v tabulce, Ostrava zůstala devátá. Jablonec je šestý s jednobodovou ztrátou na Teplice.