Oceláři z Třince zabrali v Jihlavě

Hokejisté Třince prolomili neúspěšnou sérii a zvítězili na ledě beznadějně poslední Jihlavy 2:1. Úroveň hokeje na Horáckém zimním stadiónu od úvodní minuty potvrzovala, že hrají dvě mužstva ze dna extraligové tabulky. Třinečtí podle očekávání nikam nespěchali, optickou převahu domácích dlouho provázely chronické neduhy.

Třinec poslal do vedení v oslabení Richard Král.

První větší nápor Jihlavy vrcholil při přesilovce v polovině první třetiny, ale na jejím konci ujel do odkryté obrany Janků a Král vteřinu před koncem oslabení překonal jihlavského Masalskise. Král mohl ještě v prvním dějství zvýšit, ale druhou tutovku už nezvládl.

Po přestávce se dočkali i borci Richarda Fardy. Z přesilovky v úvodu třetiny sice ještě nic nebylo, ale proti přesné střele Ivana Padělka a neměl Biegl šanci.

Na tempu však hned  přidal soupeř a Polanský mu vrátil se štěstím vedení. Pak zkazil radost hostujícímu Pletkovi rozchytaný Masalskis, na druhé straně Mareš trefil pouze tyčku a střelecky se už domácí do konce neprosadily.

Richard Farda (Dukla Jihlava): "Je to škoda, prohrát takový zápas. Bylo to stejné jako proti Zlínu nebo proti Varům. Tři tutovky jsme nedali a hned nato dostaneme gól. Ještěže to kluky nezlomilo a bojovali až do konce. Byl to vyrovnaný a bojovný zápas. Štěstí ale padlo na soupeře a my už jsme neměli sílu vyrovnat. Velice šťastný gól rozhodl zápas, ale i to se stává."

Lubomír Pokovič (Oceláři Třinec): "Zápas byl velmi napínavý až do konce. Trápili jsme se s koncovkou až nám naštěstí pomohl takový náhodný gól vystřelený odkudsi z rohu. Ale takové góly padají a jsou často ty rozhodující. Klobouk dolů před bojovností Jihlavy. Nevzdávali to do posledního okamžiku a velmi nás potrápili."

Dukla Jihlava - Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. I. Padělek - 12. R. Král (Janků), 33. Polanský (Bordowski). Rozhodčí: Minář - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2320.
Dukla Jihlava: Masalskis - Devečka, Buzek, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Zajac, od 41. navíc Šmarda - Vostřák, Bakus, Čachotský - A. Padělek, Vala, Lubina - Klimt, Mareš, I. Padělek - P. Altrichter, Marián Havel, Rytnauer. Trenéři: Farda a Konečný.
Oceláři Třinec: Biegl - Malinský, Klouček, Hunkes, Mezei, Podhradský, Všetečka - Janků, Skořepa, Pavelek - J. Svoboda, R. Král, Pletka - Melenovský, Peterek, Hašek - Bordowski, Polanský, Martynek. Trenéři: Pokovič a Marek.