Kladno zachránilo v Jihlavě bod

JIHLAVA

Jihlavští byli v utkání s Kladnem blízko nečekané výhře, v poslední třetině však přišli o dvoubrankový náskok a museli se spokojit s bodem. Už na začátku druhé minuty získal Dukle vedení mazáckým blafákem Kaděra, ale po 85 vteřinách vyrovnal svou premiérovou brankou v extralize mladíček Michael Frolík.

Domácí však byli překvapivě aktivnější a díky dalším dvěma gólům v přesilovkách odcházeli na první pauzu za potlesku prořídlých tribun.

V prostřední části Kladenští notně přidali, avšak brankář Masalskis držel Jihlavu dlouho nad vodou. Nestačil jen na střelu Kally, který šikovně zužitkoval přihrávku Martina Frolíka.

Před druhou přestávkou ovšem kladenský Zajíc přihrál přímo na Lubinovu hokejku a Dukla vedla znovu o dva góly.

Na začátku poslední dvacetiminutovky se ale trefil pod horní tyč opět Kalla a pět minut před koncem řádné hrací doby si Kladno dokonce vynutilo prodloužení. V něm už gól nepadl.

Richard Farda, trenér Jihlavy: "I když se nám nakonec nepovedlo zvítězit, chválím kluky za obrovskou bojovnost. Dali do zápasu srdíčko.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Doplatili jsme na špatný začátek utkání. S plichtou musíme být nakonec spokojeni."

Dukla Jihlava - Kladno 4:4 pp (3:1, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kaděra, 13. Ficenc (Lubina), 16. Lubina (Kaděra, Ficenc), 39. Lubina - 3. Michael Frolík (Kalla), 31. Kalla (Martin Frolík), 45. Kalla (Martin Frolík), 56. Martin Frolík (Špelda). Rozhodčí: Trombík - Dědek, Chytil. Vyloučení: 3:2, navíc Ficenc (Jihlava) a Mrázek (Kladno) na 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2150.
Jihlava: Masalskis - Zajac, Devečka, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Punčochář - Vostřák, Hlouch, Klimt - Kaděra, I. Padělek, Lubina - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Altrichter, Mareš, Rytnauer - od 45. navíc L. Říha. Trenéři: Farda a Konečný.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, M. Hořava - Hluchý, Zajíc, Mrázek - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.