Plzeň rozhodla v prodloužení. Vítkovice postrašily v závěru Spartu, ale body nemají

Bleskový start měli hokejisté Sparty do utkání 49. kola extraligy, první třetinu vyhráli 4:0. Závěr si pořádně zkomplikovali, ale těsné vedení 5:4 uhájili. Liberec se v utkání s posledním Chomutovem trefil už v první minutě a na očekávaný bodový zisk mu jediný gól stačil. Slávisté o branku padli s Třincem, cesta do play off pro svěřence nového reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky začíná být hodně zamotaná. Brno vyhrálo 4:1 nad Litvínovem, spravilo si náladu po debaklu 0:7 se Spartou. Karlovarští ve třetí třetině mocně vykročili za bodovým ziskem na Kladně, vyhráli 2:0. Plzeň rozhodla bitvu v Pardubicích až v prodloužení, domácí přes prohru 3:4 o play off jen těžko přijdou.

Hokejisté Sparty se radují z druhé branky na ledě Vítkovic. Zleva Jan Piskáček, Lukáš Klimek a Tomáš Divíšek.

Vítkovice, které svádějí boj o první šestku se Zlínem, Hradcem Králové a Kometou Brno, padly po katastrofální první třetině se Spartou nakonec jen 4:5. Lídr soutěže měl do utkání bleskový nástup. Dvakrát skóroval už ve druhé minutě, vyhnal z domácí brány Šindeláře, kterého nahradil Dolejš, ale i ten ještě v prvním dějství dvakrát inkasoval. Vítkovičtí sice mohutně dotahovali, 18 sekund před koncem dali při přesilovce pěti proti třem na rozdíl jediné branky, Spartu dohnali k tomu, aby se bála o výsledek, ale v boji o místo mezi prvními šesti nakonec připsali ztrátu.

Zlínští zvítězili popáté v řadě, když doma zdolali Hradec 4:2. Během této série neztratili ani bod. Naproti tomu hráči Mountfieldu si připsali pátou porážku za sebou, přesto stejně jako Zlín mají nakročeno k pozici v elitní šestici.

Ve vypjatém závěru v Pardubicích přišlo neobvyklé rozuzlení. V prodloužení se zranil domácí brankář Július Hudáček, kterého nahradil Dušan Salfický. Plzeň navíc dostala k dispozici přesilovou hru a tu využil Tomáš Vlasák. Západočeši tak získali dva body a srovnali s Pardubicemi vzájemnou bilanci v sezóně.

Brňané se posunuli na čtvrté místo v tabulce. Ukončili sérii domácích nezdarů ve vzájemných zápasech, v nichž s Litvínovem třikrát těsně prohráli. K vítězství pomohl Kometě hned třemi góly Vojtěch Němec, u všech jeho branek asistoval Tomáš Svoboda. Litvínov pokračoval v nevýrazných výkonech na soupeřových kluzištích, kde v posledních devíti zápasech získal pouze bod. V tabulce klesl na desáté místo. Na jedenáctou Slavii má dál náskok pěti bodů, ale v závěrečných třech kolech hraje dvakrát venku. V posledním kole dokonce na ledě Slavie.

Ta se poprvé od 19. ledna představila před svým publikem, ale radost mu neudělala. Navázala na matné výkony ze hřišť protivníků. Růžičkovi svěřenci sice bleskově v závěru první třetiny vyrovnali po vedoucím úderu Třince, ale vzápětí znovu inkasovali a na další trefu soupeře, který usiluje o druhou příčku v tabulce, odpověděli jedinou trefou. Naděje slávistů na play off zvolna pohasínají.

Beznadějně poslední Chomutov natáhl rekordní sérii porážek v historii české extraligy už na 22 zápasů, Liberec na jeho půdě získal body potřebné pro zajištění účasti v play off. Naplno bodoval počtvrté v řadě a na vyřazovací souboje může myslet stále intenzivněji.

Karlovarští mají přes výhru na Kladně naopak už jen zbytky teoretických nadějí na play off.  Vítězství jim ale nabízí aspoň klidnější konec sezóny bez akutní hrozby baráže. Kladenští se jí zřejmě už nevyhnou.

Tipsport extraliga - 49. kolo:
Vítkovice - Sparta 4:5
Branky: 46. a 59. Huna, 36. a 60. Strapáč - 15. a 44. Kumstát, 2. Buchtele, 2. Klimek, 11. Forman
Chomutov - Liberec 0:1
Branka: 1. Filippi
Slavia - Třinec 2:3
Branky: 18. Kadlec, 38. Štich - 19. a 32. Martin Růžička, 18. Hrňa
Zlín - Hradec Králové 4:2
Branky: 4. Tesařík, 30. Köhler, 48. Honejsek, 57. Ondráček - 44. Tvrdík, 60. Frühauf
Brno - Litvínov 4:1
Branky: 14., 25. a 50. Němec, 19. Zohorna - 38. Hübl
Kladno - Karlovy Vary 0:2
Branky: 52. Pohl, 54. Zaťovič
Pardubice - Plzeň 3:4 po prodloužení
Branky: 11. Radil, 13. Pjanov, 30. Semorád - 4. a 15. Kratěna, 32. Lev, 63. Vlasák