Program, rozpis zápasů a další informace o MS v hokeji 2022 ve Finsku

8. června 2021 14:42

Vrchol mezinárodní hokejové sezony roku 2022 je bezpochyby únorová zimní olympiáda v Pekingu, prestiž mistrovství světa se však jen tak neztratí. Šampionát po zastávce v Lotyšsku hostí v termínu 13. až 29. května Finsko - domovina vicemistrů z roku 2021.

 

Ints Kalnins, Reuters

Finsko v minulosti hostilo devět mistrovství světa, poprvé tomu bylo v roce 1965, kdy v Tampere brala Československá reprezentace stříbrné medaile a neporazitelný Sovětský svaz získal třetí z devíti po sobě jdoucích světových vavřínů.

Hokejisté a fanoušci se mohou v Helsinkách těšit na zázemí tradiční Hartwall Areny s kapacitou 13 500 diváků. Hala v Tampere pojme 13 455 diváků a bude sloužit jako hlavní aréna turnaje, která bude kromě zápasů základní skupiny B hostit také dvě čtvrtfinále, obě semifinále i zápasy o medaile.

Kdo má nejvíce medailí z MS v hokeji? Češi čekají na zlato již jedenáct let

Skupiny MS v hokeji 2022

Rozložení základních skupin pro MS 2022 bylo jasné hned po skončení světového šampionátu v Lotyšsku. Skupiny jsou sestaveny podle aktuálního žebříčku IIHF - ve skupině B mělo být původně místo USA, Rusko, pořadatelé z Finska však využili možnost dva týmy ze skupin vyměnit.

Základní skupiny MS v hokeji 2022 ve Finsku
Skupina A (Helsinky) Skupina B (Tampere)
Kanada Finsko
Rusko USA
Německo Česko
Švýcarsko Švédsko
Slovensko Lotyšsko
Dánsko Norsko
Kazachstán Bělorusko
Itálie Velká Británie

Průběžné výsledky a aktuální tabulky můžete během turnaje sledovat na Sport.cz.

Českou reprezentaci, která v žebříčku po nevydařeném šampionátu v Rize spadla na šesté místo, tak v základní skupině čekají výrazně jiní soupeři než v roce 2021 - zopakují si však zápasy se Švédskem, Běloruskem a Velkou Británií.

Program MS v hokeji 2022

Datum Čas Zápas
Skupina A - Hartwall Arena, Helsinky
13. května 15:20 Rusko - Slovensko
13. května 19:20 Německo - Kanada
14. května 11:20 Dánsko - Kazachstán
14. května 15:20 Švýcarsko - Itálie
14. května 19:20 Slovensko - Německo
15. května 11:20 Itálie - Kanada
15. května 15:20 Rusko - Kazachstán
15. května 19:20 Dánsko - Švýcarsko
16. května 15:20 Slovensko - Kanada
16. května 19:20 Rusko - Německo
17. května 15:20 Itálie - Dánsko
17. května 19:20 Švýcarsko - Kazachstán
18. května 15:20 Rusko - Itálie
18. května 19:20 Švýcarsko - Slovensko
19. května 15:20 Německo - Dánsko
19. května 19:20 Kanada - Kazachstán
20. května 15:20 Německo - Itálie
20. května 19:20 Kazachstán - Slovensko
21. května 11:20 Dánsko - Rusko
21. května 15:20 Kanada - Švýcarsko
21. května 19:20 Itálie - Slovensko
22. května 15:20 Kazachstán - Německo
22. května 19:20 Švýcarsko - Rusko
23. května 15:20 Kazachstán - Itálie
23. května 19:20 Kanada - Dánsko
24. května 11:20 Německo - Švýcarsko
24. května 15:20 Slovensko - Dánsko
24. května 19:20 Kanada - Rusko
Skupina B - Uros Live Arena, Tampere
13. května 15:20 USA - Lotyšsko
13. května 19:20 Finsko - Norsko
14. května 11:20 Švédsko - Bělorusko
14. května 15:20 Česko - Velká Británie
14. května 19:20 Lotyšsko - Finsko
15. května 11:20 Norsko - Velká Británie
15. května 15:20 Bělorusko - USA
15. května 19:20 Česko - Švédsko
16. května 15:20 Lotyšsko - Norsko
16. května 19:20 Finsko - USA
17. května 15:20 Česko - Bělorusko
17. května 19:20 Švédsko - Velká Británie
18. května 15:20 Norsko - Bělorusko
18. května 19:20 Finsko - Švédsko
19. května 15:20 Velká Británie - USA
19. května 19:20 Česko - Lotyšsko
20. května 15:20 Velká Británie - Finsko
20. května 19:20 Lotyšsko - Bělorusko
21. května 11:20 USA - Švédsko
21. května 15:20 Bělorusko - Finsko
21. května 19:20 Norsko - Česko
22. května 15:20 Velká Británie - Lotyšsko
22. května 19:20 Švédsko - Norsko
23. května 15:20 USA - Česko
23. května 19:20 Bělorusko - Velká Británie
24. května 11:20 Švédsko - Lotyšsko
24. května 15:20 USA - Norsko
24. května 19:20 Finsko - Česko
Čtvrtfinále
26. května 15:20 Hartwall Arena, Helsinky
26. května 15:20 Uros Live Arena, Tampere
26. května 19:20 Hartwall Arena, Helsinky
26. května 19:20 Uros Live Arena, Tampere
Semifinále
28. května 13:20 Uros Live Arena, Tampere
28. května 17:20 Uros Live Arena, Tampere
Zápas o bronz
29. května 14:20 Uros Live Arena, Tampere
Finále
29. května 19:20 Uros Live Arena, Tampere
šel, Sport.cz