Rubriky:

MS ve fotbale

Fotbalisté už při penaltách nebudou moci naznačovat střelu

18. května 2010 19:42 - CURYCH

Fotbalisté už při penaltách nebudou moci naznačovat střelu. Tři týdny před mistrovstvím světa o tom rozhodla Mezinárodní pravidlová komise IFAB. Pravidlo bude platit již na šampionátu v Jihoafrické republice.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Podle agentury Reuters sáhla IFAB ke změně pravidel kvůli narůstajícímu trendu podobných penalt v Brazílii. "Viděli jsme několik videí a jedná se o jasné nesportovní chování. Hráč přiběhne k míči, promáchne a pak pošle míč na opačnou stranu, než skočil brankář," řekl člen komise Patrick Nelson.

Hráč, který nyní naznačí při penaltě střelu, dostane žlutou kartu a bude se zahrávat nový pokutový kop. IFAB však naznačení střely zcela nezakázala. V novém výkladu pravidel se uvádí, že fotbalista může během rozběhu k míči střelu naznačit, nesmí tak ale učinit poté co přiběhne k míči.

Podle generálního sekretáře FIFA Jeroma Valckeho teď čeká federaci těžký úkol do začátku mistrovství obeznámit s novým pravidlem týmy, rozhodčí a trenéry. "Máme na to zhruba 23 zápasů. Musíme zajistit, aby všichni věděli, o co jde a použijeme i video, aby nám hráči rozuměli," prohlásil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS ve fotbale

Filtr článků - MS ve fotbale